viagra

Home / İnternet / Facebook Ve Zararlari Nelerdir

Facebook Ve Zararlari Nelerdir

Facebook Ve Zararları Nelerdir?


İnternet denildiğinde akla gelen ilk sitelerden biri olan Facebook’un hayata etkileri gelişen teknolojiyle beraber oldukça artmıştır. Akıllı telefonların ve tabletlerin yaygınlaşması, insanları ister istemez sosyal medya sitelerine yönlendirmektedir. İnsan hayatında şüphesiz büyük bir önemi olan bu siteler, hayata gereğinden fazla nüfuz ettiğinde olumsuz sonuçlara, hatta internet bağımlılığına neden olabilmektedir. Bundan dolayı Facebook gibi sitelerde vakit geçirirken zamanı kontrol etmeli, kimi zaman kendimizi kısıtlamalı ve internet kullanırken belli bir “gezinti” süresi belirlemeliyiz. Hayatı kötü yönde etkileyebilecek sosyal medyanın, zararlarıyla birlikte elbette birçok faydası da bulunmaktadır.
facebook zararları nelerdir

Facebook’un Zararları

Dış dünyada insanlarla iletişimi büyük oranda koparmamıza sebep olan Facebook bizleri asosyalleştirmekle beraber fiziksel sorunlara da yol açabilmektedir. Uzun süre Facebook’ta bulunmaktan dolayı meydana gelebilecek kalp ve damar rahatsızlıkları, el ve bilek ağrıları, bel ve boyun fıtıkları buna örnek olarak gösterilebilir. Hayat, Facebook üzerindeki eğlenceli video ve görsellerden ibaret olmadığı için bizleri gerçek yaşamdan uzaklaştırarak, hayatın sorunlarıyla baş başa kaldığımızda karamsarlığa düşmemize neden olabilir.

Facebook’un Yararları

Facebook, uygun şartlarda kullanıldığında bizlere büyük oranda fayda sağlar. Eski arkadaşlıkları tekrar diriltir, anıları hatırlatır, fotoğraflar paylaşmayı ve dostlarla iletişimde kalmayı sağlar. Yeri geldiğinde güzel anıların paylaşıldığı bu platform, yeri geldiğinde insanın karamsarlığa düştüğü dönemlerde duygularını paylaşması için vazgeçilmez bir yer olmaktadır. Bu duygu paylaşımı insan hayatında büyük bir öneme sahip olduğundan, insan için Facebook da büyük bir önem arz etmektedir.

About Yamtar

Check Also

Alibaba destekli Hellobike, yeni yolculuklara hızla tırmanıyor

2018, Çin’in bisiklet paylaşım devleri için zor bir yıl oldu. Alibaba destekli Ofo , ciddi bir nakit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir