viagra

Home / Diger / İnternet’in Çocuklara Etkisi Nelerdir?

İnternet’in Çocuklara Etkisi Nelerdir?

İnternet'in Çocuklara Etkisi Nelerdir

İnternet’in Çocuklara Etkisi Nelerdir?

ÇOCUKLAR VE İNTERNET KULLANIMLARININ KONTROLÜ

Günümüzde internetsiz ev kalmadı desek abartmış olmayız herhalde. Kısa anlamıyla birçok bilgisayar sistemi arasında erişim imkanı sağlayan internet, hayatımızı kolaylaştırmanın yanında aynı zamanda boş vakitlerimizi geçirmemize olanak sağlayan bir teknoloji mucizesi olarak anlamlandırılabilir.İnternet, tüm yaş grubundaki bireylere hitap edebildiğinden çocuklarımız da internet ağı üzerinden bilgisayar, tablet, cep telefonu vb. cihazlar yoluyla bu teknolojiyi kullanıyor.

 

İNTERNETİN ZARARLARI;

– İnternet kullanımının çocuklarda bağımlılık yaratması,

– Zararlı içerikli sitelerden olumsuz etkilenmeleri,

– Mesajlaşma yoluyla kötü niyetli yabancı kişilerle kurulan irtibatın risk taşıması,

– Çocukların diğer sosyal aktivitelerden uzaklaşması,

– Göz bozuklukları gibi sağlık sorunlarına yol açması olarak sayılabilir.

Karşı düşünceler olmakla birlikte, genel olarak toplumumuzda zararlarından dolayı çocukların internet kullanımında kısıtlamalar yapılması gerektiği düşünülmektedir. Her geçen gün hızla gelişen teknolojik ortamda bu doğru bir davranış olmayacaktır. Çocukların internet kullanım sürelerini takip etmek, internet kullanımında çocuklarımıza eşlik etmek, uygulama, oyun seçimlerini birlikte yapmak gibi bir takım önlemler alarak internetin zararlı etkileri önlenebilir. Diğer taraftan; internet kullanımı dışında kalan zamanlarda, çocukları ilgi duyabileceği diğer aktivitelere yönlendirmek, çocuklarla oyun oynamak, kısacası onlarla zaman geçirmek gerekliliği de göz ardı edilmemelidir.Bilinmelidir ki;bizler ne kadar çaba harcarsak harcayalım teknoloji çağını yaşadığımız bu dönemde çocuklarımızın teknolojiyi takip etme güdülerini hiçbir zaman engelleyemeyeceğiz.

Lütfen Aile bireyleri İnternet’in Çocuklara Etkisi Nelerdir? Kullanımın Zararları  konumuzu dikkate almanızda fayda  var dikkat ederek  evlatlarımızı gözümüzün önünden ayırmayın ve  tablet , telefon , bilgisayar dahi olsa sadece belli saatlerde belli bir limit koyarak zaman geçirmesine izin vermeniz daha iyi olacaktır.

About Yamtar

Check Also

Elon Musk, Tesla çalışanlarından yeni tam otomatik sürüş modunu test etmelerini ister.

Tesla CEO’su Elon Musk’un, özerk sürüş konusunda tam hızda ilerlemeye devam ettiği bildiriliyor.   Electrek , …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir