Home / İnternet / Sosyal Medyada Güvenilirlik

Sosyal Medyada Güvenilirlik

Sosyal Medyada Güvenilirlik

Sosyal medya internet üzerinde ki etkisini kullanıcılarına göstermektedir. Tamamen diğer mecralardan farklı olarak bir kullanıma sahip olan sosyal medya bilinçli kullanılması üzerine birçok faydalar sunmaktadır. Fakat bilinçsizce kullanılması üzerine zararları da çok fazladır.

Sosyal medya üzerinden toplumumuz dünyanın  öbür ucundaki insanlarla tanışabilirken yanı sıra birçok kişi ile de maddi imkanlara sahip olabilmektedir. Bu durum ise iş konusunda ki toplantılarda ya da iş üzerine konularda sosyal medyadan faydalanan birçok kişi yer almaktadır. Bu tür platformlar fayda sağlarken dolandırıcılar ya da sahtekarlar da sosyal medya platformlarında yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki güvenilir olmayan kişiler sosyal medya platformlarında kişiler listesinin içerisinde yer almamalıdır.

Sosyal Medyada Güvenilirlik

Sosyal Medyada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

            İnternet üzerinde yer alan  sosyal medya toplumumuz tarafından çok sıklıkla kullanılsa da birçok konuda bilinçsiz kullanılması üzerine zararlı etkilere de sahiptir. Özellikle ergenlik döneminde olan gençler için adeta bir bomba etkisi yaratan sosyal medya mutlaka danışmanlardan bilgiler derleyerek kullanılmalı ve bilinçli hareket edilmelidir. Kişiler listesine tanınmayan kişilerin eklenmesi ilerleyen evrelerde zorluklara ve sıkıntılara neden olmaktadır. Takipçi artırmak isteyen kişilerin sıklıkla yaptığı durumlardan biri olan bu işlem  dolandırılma ve daha birçok sorunlara neden olmaktadır.

Güvenli Sosyal Medya Kullanımı 

Güvenilir olarak sosyal medya uygulamalarını kullanmak isteyen kişiler mutlaka danışmanlar eşliğinde hesaplarını kullanmalı ve ilk olarak güvenliği hakkında analizler yapılmalıdır. Böylelikle kısa süre içerisinde sosyal medya hesapları güvene alınabilmektedir. Olası durumlar için mutlaka iki adımlı güvenlik şifreleri oluşturulmalıdır. İnternet dünyasında bu sayede güvende kalınabilmektedir.

About Yamtar

Check Also

Bebek kıyafetleri

En Güzel Bebek Kıyafetleri

En Kaliteli Bebek Kıyafetleri Bebekler son derecede sevimli ve oldukça da narin bireylerdir. Bu sebepten …

2 comments

  1. önemli bilgilendirme için teşekkür ederim…

  2. bedava bitcoin

    sosyal medyadac güvenlik ile ilgili çok güzel bir yazı olmuş. başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir