Home / Diger / Windows Update Nedir?

Windows Update Nedir?

Windows Update Nedir?

Windows update İngilizce iki kelimeden oluşan Türkçe karşılığı pencereleri güncelle anlamına gelmektedir.

Bu Windows Update Ne İşe Yarar?

Windows update bağlı olduğu işletim sisteminin daha iyi çalışabilmesi için gerekli olan eklentileri internet üzerinden indirip bilgisayara kurarak daha verimli çalışmasını sağlar. Güncelleştirmelerin çoğu güvenlik içerikli olup indirilmesi tavsiye edilir.

Bilgisayarınız için gerekli Windows update güncellemeleri yapılmadığı takdirde bilgisayarınız daima dışarıdan gelen tehditlere karşı açık bulunmaktadır. Bu durum da bilgisayarınıza sızma gibi durumlar gerçekleşir. Bilgisayarınızdaki kredi kartı bilgileri, banka bilgileri, eğitim bilgileri vb. gibi önemli her şeyin çalınma durumu mevcuttur. Çünkü bu güncellemeler güvenlik duvarı ile alakalıdır. Var olan programlar için yamalar indirerek daha durağan çalışmasını sağlar.

Windows Update Ücretli Mi?

Bilgisayar için gerekli olan güncelleştirmeler firma tarafından sağlandığı için büyük çoğunluğu ücretsiz sağlanmaktadır. Herhangi bir ücrete tabi değildir.

Windows Update Özelliğini Açma Kapama Durumunu Kontrol Etme

Bilgisayarınızda denetim masası veya güncelleme yapacağınız uygulamanın ayarlar kısmında güncellemeleri aç-kapat ikonu mevcut olmaktadır. Fakat birçok kullanıcı bilgisayarı kastığı için güncellemeleri kapalı tutmaktadır. Önerilen konum ise daima otomatik olmalıdır.

Başka bir yöntem ise eğer ki uygulamalarınız da veya bilgisayarınız da Windows update özelliğini bulamadınız. Bunun çözümü de şu şekildedir. Programın veya uygulamanın internetten web sayfasına girerek veya arama motorları aracılığı ile arama yapıp bilgisayara indirip kurulum yapılabilir. İndirdiğiniz güncellemenin resmi web sayfasından onaylatmayı da unutmayınız.

About Yamtar

Check Also

Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar

Uzman erbaş ( uzman Çavuş ) başkadır bir meslek olarak görülmeyecek kadar Kutsal bir meslektir.  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir